Në këtë mënyrë realizohet rimodelimi i zonës së barkut. Dhimbje gjatë urinimit mund të jetë jashtëzakonisht e pakëndshme, i padurueshëm, shkaqe të mundshme të pamjen e saj - inflamacion, microflora patogjene. Apendiciti akut karakterizohet nga një dhembje e fortë dhe e papritur në fund të barkut në anën e djathtë të tij. Kam sekrecione pak si në të verdhë dhe me erë të keqe. FLM per cdo informate. Për ne nuk ka rëndësi vetëm ngjarja, por të gjitha shkaqet që e bëjnë që ajo të ndodhë. Nëse ju shtypni pjesën e poshtme të barkut në anë të djathtë dhe pastaj keni dhimbje teksa e lëshoni, kjo është një simptomë apandesiti. Më shumë se 50 për qind e fëmijëve që raportuan dhimbje, përjetuan një çrregullim ankthi në moshë të re – krahasuar me më pak se 20 për qind të fëmijëve pa dhimbje të barkut. Edhe ky hap sikurse edhe futje e gjilpërës më parë bëhet në formë qorre (pra, pa parë se ç`po ndodhë në abdomen. February 24, 2019 - by admin. – Dhimbje apo krampe te fundit te barkut. Islamofobat e Kosovës nuk flasin për dhunën në Kataloni sepse nuk…. Të përziera dhe të vjella Ne e dimë që të përzierit dhe të vjellat kanë tendencë të shfaqen kur vuajmë nga problemet që lidhen me tretjen. Dhimbje kurrizi. Dhimbje barku zorrëve lind ne prani te nematodikeve (worms), i cili eshte gjithashtu nje ngacmues te zorrëve. Duke filluar nga java e pare femra fillon dhe ndjen dhimbje ne fund te kurrizit dhe kjo gjendje mund ta shoqeroj gjate gjithe periudhes se shtatzanise. Mesatarisht, fëmijët e femrave që…. Fryrje barku, dhimbje mesi, dhimbje në fund të barkut, të përziera, të vjella, por edhe diarre, e dimë dhimbjet e periodave të njohura ndryshe me termin mjekësor “dysmenorrhea primare”, janë pa diskutim një nga momentet më të pakëndshme të muajit Për fat të keq nuk i shmangim dot, por mund t’i mbajmë nën kontroll duke […]. Cila është faza e parë e lindjes dhe si mund të përballohet më lehtë? Faza e parë është e ashtuquajtura “faza përgatitore”, në të ciën fillojnë të shfaqen shenjat e para të lindjes, të cilat janë të shoqëruara nga kontraksionet e uterusit dhe dhimbje në fund të barkut. Nese shihni sekrecionet te marrin forma fijesh qe zbresin nga lart poshte, copeza qe notojne ne uje ose grumbullim ne forme resh, ne fund te gotes, atehere mund te keni mbishtim te mykut. Në këtë rast ajo është rrëmbyer, unë dua të shtrihem në anën. Te Rejat Aftësimi profesional, një nevojë emergjente për tregun e punës Elevator Lab: Raiffeisen Bank Shqipëri dhe Kosovë mbyllin me sukses programin “Sfida Rajonale Elevator Lab 2019”. Femrat shpesh përjetojnë dhimbje në fund të barkut për shkak të menstruacioneve. DHIMBJET SEKSUALE TEK MESHKUJT,,SHKAQET…. Harta e dhimbjeve të barkut që ju tregon se çfarë sëmundje keni kështu nëse ndieni dhimbje këtu mund të bëhet me redaksine Tone me ane te postes. Dhimbjet ne enen e djathte mund te shkaktohen nga shume semundje, psh nga tretja jo e mire e ushqimeve qe hani, nga gazrat apo kapslleku. Gjithashtu perfshihen edhe dhimbjet e vazhdueshme te mesit (lumbago), te pashpjegueshme nga radiografite. Fajësohen disa ushqime të veçanta si lakra, brokri, çokollata, qepa, dhe qumështi i lopës, që mund të shpien deri te krizë kolike te bebja. pershendetje doktoresh a mundesh mu pergjigj ne pytjen time pasi kam nje shqetsim ne muajin janar pasi kisha dhimbje te medha ne fund barkut isha ne vizit ne emergjenc ku pas analizav dhe fotografimev me than te operohem urgjentish pasi kreva operimin me than qeb per veq appendix kemi intervenu edhe ne vezoren e djatht ku kisha pas nje qarje te. Për 13 vite gruaja kishte bërë vizita dhe ekografi, por mjekët asnjëherë nuk kishin vënë re ndonjë gjë. Në një studim të bërë nga një grup hulumtuesish, është parë që infeksionet kronike mund të çojnë në dhimbje të vazhdueshme të fundit të barkut gjatë dhe pas krerjes së mardhënieve seksuale. Ju mund të aplikoni akull. Më shumë se 50 për qind e fëmijëve që raportuan dhimbje, përjetuan një çrregullim ankthi në moshë të re - krahasuar me më pak se 20 për qind të fëmijëve pa dhimbje të barkut. -Dhimbje ne fund te barkut,dhe dy tri dite para ciklit nje nervoz shume e madhe,nje karakter krejt tjeter per dy tri dite-Dhimbje ne fund te shpines-Vesi non stop ne kry qysh spo muj me gjet fatin-Nese ndegjon per diken te afert qe eshte feju te kaplon nje merzi shume e madhe,etj,etj. Rezar Rusi tregon se në momentin që pacientët kanë dhimbje në fund të barkut, urinim të shpeshtë apo me dhimbje, urinim […]. Desha te pyes te nderuar anetar se a mundeni te me ndihmoni ne lidhje me DHIMBJE NE KERTHIZE, dhe po me del pak lenge(si uje) prej saj si dhe me kundermon pak. Pra shkaku i dhimbje në anën e djathtë të barkut, në pjesën e sipërme, mund të bëhen të apendiksit akute, ndonëse shtojcë është e vendosur larg nga ky vend - të drejtën në fund të barkut. Lloji 1 : Një dhimbje konstante e fortë në anën e djathtë nën brinjë që mund të rrezatojnë në qendër të shputës. Mund të jetë e vazhdueshme ose të vijë e të shkojë. Por 51-vjeçarja kishte pasur shtatzëni binjake dhe gjatë gjithë kohës ajo kishte dhimbje të çuditshme në fund të barkut. Bejeni kete gje 5-6 here me rradhe, kater here ne dite. Jashtëqitja është mjaft e rëndësishem në jetën tonë. Është e vërtetë që shumë nëna ankohen për dhimbje të gjoksit. Shumë femra me kiste ovariane nuk kanë simptoma, pasi kistet e ovareve zakonisht janë të padëmshme për organizmin. Kjo ndodh si pasojë e zmadhimit te mitrës dhe spostimit të organeve. Gjatë fundit të shtatzënisë, shumë gra ankojnë për dhimbje në fund të barkut, në rrëzë të kofshëve. Jam 24 vjeçe dhe herën e fundit kur bëra dashuri me të dashurin kisha shumë dhembje në fundin e barkut. Gjithashtu mos nënvlerësoni ndryshimet e veshkave ose të zorrëve. Nevoja për gjumë, rritja në peshë, fryrja që ndihet në fund të bark, rritja e dëshirës për ndonjë ushqim të caktuar, janë shenja te shtatzanise apo simptoma te ciklit menstrual? Shpesh gruaja mund të ngatërojë sindromën premenstruale (para ciklit menstrual) me shenjat e shtatzanisë. Më poshtë do të lexoni të gjitha arsyet se përse ajo mund të jetë e dhimbshme për femrën. Përmirësoni ekulibrin Tensioni mbi muskuj dhe pesha jo e ekulibruar mund të shkaktojë dhimbje shpine. Poshtë në anët e kokës janë dy pjesë të indeve të cilat më vonë do të bëhen veshë. Rritja e peshes se barkut dhe pesha e rritur e trupit te shtatzenes, shkakton shtypje te disqeve midis vertebrave, qe ndajne nje verteber nga tjetra, duke shkaktuar dhimbje. shendeti - September 26, 2017 TE NDRYSHME July 9, 2019. Plotësisht pa dhimbje. Më poshtë do të lexoni të gjitha arsyet se përse ajo mund të jetë e dhimbshme për femrën. Faleminderit shume per ndihmen tuaj. Nëse ke rrjedhje gjaku dhe dhimbje në fund të barkut me intensitet në rritje, atëherë mund të kesh një shtatzani ektopike. Gjithashtu perfshihen edhe dhimbjet e vazhdueshme te mesit (lumbago), te pashpjegueshme nga radiografite. Jam 24 vjeçe dhe herën e fundit kur bëra dashuri me të dashurin kisha shumë dhembje në fundin e barkut. Unë ia tregova këtë kryesisë së ekipit dhe u mahnitën. Kurse problemi im eshte ky, une jam ne muajin e 4 te shtatzanise, shtatzani me binjake, kam filluar te kem dhimbje ne fund te barkut e kjo si rezultat i peshes se dy bebeve qe i kam po me bejne shtypje ne pjesen e kombilikut, me propozuan qe te mbaj "shok" cka me propozoni a eshte mire apo jo qe ta mbaj ate, dua te them mos eshte gje me rrezik?. 75 përqind e grave vuajnë nga simptomat e ciklit menstrual (PMS) në një pikë në jetën e tyre, duke përfshirë dhimbje koke, dhimbje të barkut, nervozë dhe shtim në peshë. Mirembrema nena te dashura. Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Flash24+ Kishte dhimbje të forta në fund të barkut, gjinekologu tronditet nga ajo që i nxjerr nga mitra. kjo gjendje vazhdoi. Kishte dhimbje të padurueshme në fund të barkut për 13 vjet, mjekët s'u besojnë dot syve nga ajo që nxjerrin ⤵️⤵️. DHIMBJET SEKSUALE TEK MESHKUJT,,SHKAQET…. Rreth 70% e meshkujve qe nuk bejne dashuri me femren e tyre shtatzene e kane kete frike. Sipas studimeve është vënë re se sa më shumë njerëzit, qëndrojnë në diell, aq më shumë organizmi e “mirëpret” këtë gjë dhe adaptohet në favor të tij. Për 13 vite gruaja kishte bërë vizita dhe ekografi, por mjekët asnjëherë nuk kishin vënë re ndonjë gjë. Çokollata është ëmbëlsira më e popullarizuar në botë, por për disa, sidomos admiruesit e pafat, shkakton simptoma të pakëndshme. Njerëzit lajmërohen menjëherë, pasi janë të shqetësuar dhe sigurisht pasi ndërlidhin këtë dhimbje me problemet e mundshme kardiake, por kryesisht këto dhimbje nuk kanë të bëjnë me zemrën, por shkaku i tyre qëndron në strukturën dhe indet rreth zemrës, thonë mjekët. – Nese behet e pamundur te mbahet asnje ushqim apo leng per me teper se 12 ore. Nënat gjithashtu ankohen edhe për dhimbje në fund të barkut. Pasi keni mbajtur per disa sekonde nje cope te lagur me uje te ngrohte mbi balle, zevendesojeni ate me nje cope te njomur ne uje te ftohte. Te të gjitha çiftet që nuk kanë mundur të realizojnë një shtatzani, fillimisht diskutohet koha e përshtatshme e kryerjes së marrëdhënieve seksuale si dhe faktorët e riskut, të tillë si pirja e duhanit, alkooli, kafeina dhe obeziteti. On dhimbje barku prekje të ndodhë që mund të rrezatojë në të majtë, si dhe kënd edge-vertebral. Dhimbje në fund të barkut gjatë shtatzënisë Kjo pastaj do të jetë e netë pa gjumë, ndjenjat, ankthet dhe shqetësimet në rritjen dhe edukimin e fëmijës. Shanset e mbijetesës janë të larta nëse e zbuloni sëmundjen në kohë, por rrallë herë dikush i kushton vëmendje simptomave derisa bëhet shumë vonë. Dhimbjet e kurrizit ne shtatzani si dhe kembet e enjtura jane problemet e para qe hasin femrat kur presin nje femije. Këto dhimbje mund të shkaktohen nga irritimi, infeksioni, inflamacioni dhe prania e tumorit në zorrë. kam dhimbje ne fund te barkut. pershendetje doktoresh a mundesh mu pergjigj ne pytjen time pasi kam nje shqetsim ne muajin janar pasi kisha dhimbje te medha ne fund barkut isha ne vizit ne emergjenc ku pas analizav dhe fotografimev me than te operohem urgjentish pasi kreva operimin me than qeb per veq appendix kemi intervenu edhe ne vezoren e djatht ku kisha pas nje qarje te. Dhimbje dhe parehati gjatë urinimit të ndodhë si kruarje, djegie ndjesi në uretrës. Eshte normale te me vazhdojn gjate?Dhe. Në ndërkohë, megjithatë, dhe tani ne nuk mund të themi se shtatzëninë - vetëm të lumtur, pritje të lumtur e lindjes së fëmijës. pershendetje doktoresh a mundesh mu pergjigj ne pytjen time pasi kam nje shqetsim ne muajin janar pasi kisha dhimbje te medha ne fund barkut isha ne vizit ne emergjenc ku pas analizav dhe fotografimev me than te operohem urgjentish pasi kreva operimin me than qeb per veq appendix kemi intervenu edhe ne vezoren e djatht ku kisha pas nje qarje te. Dhimbje mund të lindin dhe në mes vertebrave të shpinës por ky është një rast i rrallë. Në rastin e dhimbjes së barkut në të djathtë gjatë shtatzanisë duhet të merren parasysh disa dukuri. Ato mund të shfaqen në çdo shtatzani dhe ju duhet të dini se bëhet fjalë për nje fenomen normal deri diku. Gjendje te keqe gjate javes se pare. Po ashtu duhet të paraqiteni te mjeku menjëherë nëse të vjellat shoqërohen edhe me dhimbje ose temperaturë. Gjak ne urine 4. Shumë prej nesh vajza, e kanë përjetuar atë në një kohë ose në një tjetër: një dhimbje të fortë në fund të barkut! Shpesh herë, kjo dhimbje vjen me periudhat tona (datën kur presim periodat), dhe nëse jemi me fat, një ilaç për qetësim ose shishe me ujë të nxehtë bën magjinë duke na lehtësuar. jam gati 18 vjeqare,kam nje problem,desha te ju pyes a ka mundesi te prishet virgjeriteti nese hyn gishti ne vagin vetem fillimi i gishtit,po detajet sme kujtohen se ka ndodhur shum koh me par po e di se as gjakderdhje skam pasur e as dhimbje,por tani dua te kem nje mardhenie po kam frik se ndoshta jam qvirgjeruar. Duke filluar nga java e pare femra fillon dhe ndjen dhimbje ne fund te kurrizit dhe kjo gjendje mund ta shoqeroj gjate gjithe periudhes se shtatzanise. Përmirësoni ekulibrin Tensioni mbi muskuj dhe pesha jo e ekulibruar mund të shkaktojë dhimbje shpine. ju lutem em ndihmoniii. Kemi akoma kohe per te vendosur per rezultatin final sepse kane mbetur dhe 10 muaj , por ju themi se ja kemi arritur me sukses qe ne 2 muajt e pare!. Kjo ndodh nga rritja e presionit të gjakut dhe zakonisht ndeshet në tremujorin e tretë të shtatzënisë, megjithatë mund të ndeshet më herët tek nënat mbipeshë ose tek ato nëna që presin më shumë se një fëmijë. Një 51-vjeçare në Itali ka shpëtuar për mrekulli nga vdekja. Zakonisht dhimbja shfaqet pas një aktiviteti intensiv fizik. Gjithashtu mos nënvlerësoni ndryshimet e veshkave ose të zorrëve. Ju duhet të shkoni te doktori kur vini re këto simptoma: Hemorragji të madhe gjatë ciklit, kur keni dhimbje gjatë menstruacioneve (që nuk i keni pasur më parë), urinim i shpeshtë ose paaftësi për të kontrolluar urinën, një ndryshim në gjatësinë e ciklit që zgjat më shumë se 6 cikle, dhimbje apo rëndesë në fund të barkut. Në çdo rast, nëse pacienti ka dhimbje të forta në anën e majtë të barkut ose diku tjetër në bark, ju duhet të i kushtoj vëmendje për këtë. Femrat shpesh përjetojnë dhimbje në fund të barkut për shkak të menstruacioneve. Kështu, dhimbje barkut të lokalizuara në të majtë nuk duhet të injorohen. Elton Peci: Infeksionet urinare në shtatzani, trajtimi pa dëmtuar beben. Dhimbjet në anën e djathtë mund të shkaktohen nga shumë sëmundje, psh nga tretja jo e […]. Plotësisht pa dhimbje. Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Operacioni zgjat rreth 45 minuta. Është vlerësuar se 95% e njerëzve shkojnë nga 3 deri në 21 herë në javë dhe konsiderohet normale. Desha te pyes te nderuar anetar se a mundeni te me ndihmoni ne lidhje me DHIMBJE NE KERTHIZE, dhe po me del pak lenge(si uje) prej saj si dhe me kundermon pak. Madje, edhe kur nuk kryej marrëdhënie, ndiej dhimbje. Shkon në spital me dhimbje stomaku, shtangen mjekët, i heqin mbi 2 mijë gurë Në fund të heqjes së tyre, infermierët duhej të numëronin gurët e vegjël. Atëherë kontrolloje veten tek keto simptoma: Simptomet e përmledhura të cilat aludojnë në prekjen e xhinëve, syrit apo të sihrit, në mënyrë më të detalizuar. Të gjithë e kanë përjetuar të paktën njëherë në jetë. Është vlerësuar se apendiksit akute kap rreth një milion njerëz në vit në vendin tonë. Në këtë rast duhet të vizitoheni tek një mjek. Është e vërtetë që shumë nëna ankohen për dhimbje të gjoksit. pershendetje jam nje femer e martuar me nje vajze 2vjec ka 1 vit qe kam deshire te kem nje femij tjeter por nuk ngeli shtatezene kam bere dhe kontroll tek gjinekologu ne eko gjithcka eshte mire por kam shume dhimbje ne fund te barkut edhe gjjate kohes qe nuk jam me perioda ju lutem a mund te me ndihmoni me nje pergjigje te shpejte se jam shume e merzitur cfare. Q iu desh që të kërkonte ndihmë mjekësore në Spitalin e Prizrenit. Kishte dhimbje të padurueshme në fund të barkut për 13 vjet, mjekët s’u besojnë dot syve nga ajo që nxjerrin; Gjyshi i dhuron veshkën, mbesa 17-vjecare: “Jam gjallë falë atij, e dua shumë!” Ky burrë hapi frigoriferin e ish-gruas… ajo që gjeti brenda ia theu zemrën!. Organet e barkut janë të shumta, pëlhurë të ndryshme dhe struktura, shkaku i dhimbjes mund të ndryshojnë në masë të madhe. Zoran Zaev për mediat greke: Një pjesë e Marrëveshjes së Prespës ngrin. Kurse problemi im eshte ky, une jam ne muajin e 4 te shtatzanise, shtatzani me binjake, kam filluar te kem dhimbje ne fund te barkut e kjo si rezultat i peshes se dy bebeve qe i kam po me bejne shtypje ne pjesen e kombilikut, me propozuan qe te mbaj "shok" cka me propozoni a eshte mire apo jo qe ta mbaj ate, dua te them mos eshte gje me rrezik?. Disa kane marrje mendsh, te vjella, lodhje, dhimbje te forta barku e keshtu me rradhe. Decreased blood flow can be the result of smoking, poor diet, or even just getting older. Dhimbje ne fund te barkut keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. Fajësohen disa ushqime të veçanta si lakra, brokri, çokollata, qepa, dhe qumështi i lopës, që mund të shpien deri te krizë kolike te bebja. Ligamentet janë mjaft të tërhequr dhe mund të ndihen edhe me gishta. Pershendetje Dr! Pata nje shtatzani jashte mitre,dhe u bera operim me laparoskopi. Ato janë dhimbje të mitrës. Dhimbje e mprehtë bark. Jeta e zonjës Wang ishte krejtësisht e parregulluar: ajo ngrihej herët, nuk hante mëngjes dhe konsumonte ushqime të yndyrshme gjatë gjithë ditës. Dhimbja në fund të barkut është e zakonshme dhe shpesh shërohet lehtësisht. Dhimbja në pjesën e poshtme të barkut shkaktohet te sportistët e secilit rang, ndërsa sportistët elitarë e përjetojnë më shpesh. Një ndihmesë mund të jetë aplikimi i akullit në zonën ku ndjeni dhimbje dhe qëndrimi shtrirë. Kanceri i mëlçisë shkakton gjithashtu dhimbje në shpinë. Studimet e fundit kanë treguar se së shpejti një test urine, që mund të bëhet në shtëpi, do të zëvendësojë Pap Testin, test që bëhet duke marrë kampione qelizash nga qafa e mitrës me anë të një furçe të posaçme pa shkaktuar dhimbje Më pas kampionet dërgohen për t’. Por dhimbja e barkut është një çështje që nuk i përket vetëm grave, pasi edhe burrat e përjetojnë këtë problem. Harta e dhimbjeve të barkut që ju tregon se çfarë sëmundje keni kështu nëse ndieni dhimbje këtu mund të bëhet me redaksine Tone me ane te postes. Dhimbje renduese, krampe apo therese ne pjesen e poshtme te barkut • Dhimbje qe perhapen ne fund te shpines apo ne kofshe • Shoqerohen me te perzjera dhe te pin Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit. ka 2 dit qe kam dhimbje te tmerrshme shpine dhe therje ne mesin e shpines anash sikur me po me shpojn me gjilper. Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota. Përmasat e këtij problemi nuk janë të njohura plotësisht, por mund të thuhet se në vëndet në zhvillim renditen në pesë sëmundjet më të përhapura. Kjo mund të ndodhë në 25% të rasteve dhe pacientja mund të ankojë shumë kohë pas miomektomisë për dhimbje në fund të barkut, pavarësisht se ekografikisht nuk duket ndonjë problem. Nëse vini re ndonjë nga shenjat e mëposhtme, mos ngurroni t’i drejtoheni një mjeku specialist. Kjo hematoma ne uterus mund të zbulohet edhe tashmë në fund te lindjes. Kjo do te thote qe ne nje femer qe nuk ka simptoma (dhimbje, rrjedhje te parregullta gjaku, etj), dmth ne nje femer qe ndiehet mire, EKO-ja. Dhimbje që dalin në bark të majtë e sipërme tregojnë sëmundje të zorrëve, mëlçisë, shpretkë, stomak, diafragmë. Në shumicën e rasteve, anomali ndodh në sfond të ndryshme, ndryshimet në strukturën e nyje të shtyllës kurrizore dhe ngjitur muskujt, mbaresa nervore, ose lëkurë mbi shpinë. Nese kjo lihet te perparoj, atehere barra e zhvilluar ne tub, arrin te demtoj tubin dhe nis te pikoj hemoragji cka sjell dhimbje te shpatulles ose levizje te zorres ne varesi se ku grumbullohet gjaku dhe cilin nerv. Ishte gjatë ngjitjes së vezës në murin e mitrës grua ndjen zvarritje dhimbje në fund të barkut. Për të gjithë ata që kanë probleme kronike me barkun, si dhe dhimbje të vazhdueshme, mjekët rekomandojnë rrezet e diellit. Gjithkush përjeton dhimbje barku nga koha në kohë. Dhe pikat kryesore ne te cilat u bazova per te besuar ne kete metode ishin: Kjo metode bazohet ne ate se frika shkakton tensionim te muskujve qe rrjedhon me dhimbje dhe keshtu ky cikel Frike – Tension- Dhimbje vetem shkon duke u forcuar. Në rastet kur urina qëndron gjatë në vezikë, mund të kristalizohen kripërat minerale e si pasojë formohen gurë në vezikën urinare. "Është vetëm dhimbje barku". - Dhimbje e papritur në pjesën e sipërme djathtas të barkut, shoqëruar me marrje mendsh. Ju lutem më ktheni përgjigje sa më shpejt. Ka fjale qe jane pjese e domosdoshme e fjalorit te gjuhes por ka dhe shume fjale te huaja, qe kane hyre pa pune ne gjuhe. If you have any kind of acne, even very severe acne, there is nothing you will find that works better to clear your complexion than our revolutionary Acnezine anti-oxidant. Dhimbje renduese, krampe apo therese ne pjesen e poshtme te barkut • Dhimbje qe perhapen ne fund te shpines apo ne kofshe • Shoqerohen me te perzjera dhe te pin Dhimbjet e barkut tek foshnjat, gazrat dhe problemet e gjumit. Kjo ndodh nga rritja e presionit të gjakut dhe zakonisht ndeshet në tremujorin e tretë të shtatzënisë, megjithatë mund të ndeshet më herët tek nënat mbipeshë ose tek ato nëna që presin më shumë se një fëmijë. Shpesh myku mund të mos jetë i specifikuar në rrugët vaginale, por mund të jetë i gjeneralizuar në pjesë të ndryshme të trupit, që tregon për një stad të avancuar të. Bëhet fjalë për një lëndim të zakonshëm seksual, ose lëndim në qafën e mitrës, më së shpeshti kur femra nuk është e eksituar mjaftueshëm. Më shpesh kjo ndikon në të moshuarit, edhe pse ndonjëherë ka forma të trashëgueshme në të cilën sëmundja mund të fillojnë në fëmijëri. Në ndërkohë, megjithatë, dhe tani ne nuk mund të themi se shtatzëninë - vetëm të lumtur, pritje të lumtur e lindjes së fëmijës. Sipas Qendrës për Kontrollim dhe Parandalim të Sëmundjeve, kriza e infektimit të njerëzve nga 5 milion kg të mishit të bluar e cila kishte ndodhur në dhjetor të vitit të kaluar, tanimë ka marr fund, mirëpo paralajmërojnë se shumë njerëz ende mund të përdorin dhe janë të rrezikuar nga mishi i kontaminuar. Përparësitë e lindjes normale janë rikuperimi më i shpejtë i nënës dhe sipas disa studimeve të fundit, fëmija juaj do ta zhvillojë më shpejtë sistemin e imunitetit. Tek femrat një nga arsyet e provokimit të dhimbjeve të zonës së kraharorit dhe barkut është cikli i përmuajshëm. Mund te paraqitet ditet ose naten, ne qendrimin ulur ose ne kembe dhe dhimbja mund te ndikohet nga koha. Dhimbja në fund të barkut është e zakonshme dhe shpesh shërohet lehtësisht. Profesionistët mjekësorë shpesh i referohen kancerit kolorektal, i cili përfshin kancerin e zorrës së trashë që ndikon në zorrët e mëdha dhe kancerin e zorrës së trashë që ndikon në pjesën e poshtme të zorrëve të mëdha. ka 2 dit qe kam dhimbje te tmerrshme shpine dhe therje ne mesin e shpines anash sikur me po me shpojn me gjilper. SI theksoj apendiksit. Dhimbje sulmet në mesit shpinë mund të immobilize personin për një kohë të gjatë. Në shumicën e rasteve, dhimbje në 06:00 e parë të barkut dhe për të shkuar poshtë pastaj fotografia bëhet më pak i qartë. Po kështu, duhet të bëni ushtrime edhe për anësoret e barkut. Dhimbje që dalin në bark të majtë e sipërme tregojnë sëmundje të zorrëve, mëlçisë, shpretkë, stomak, diafragmë. – Dhimbje në shtyllën kurrizore: dhimbja në shtyllën kurizore është një problem i përbashkët me një numër shkaqesh. Mestruacionet i kam me dhimbje. Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota. Ishte gjatë ngjitjes së vezës në murin e mitrës grua ndjen zvarritje dhimbje në fund të barkut. Pra, dhimbje në bark, la, mund të jetë simptomë kryesor në inflamacion të zorrës së trashë të ulët. Gurë në veshka-dhimbja e barkut për shkak të veshkave është një lloj dhimbje e cila fillon në bark dhe më pas përhapet deri në rajonin e ijëve. Shumë femra me kiste ovariane nuk kanë simptoma, pasi kistet e ovareve zakonisht janë të padëmshme për organizmin. Është e vërtetë që shumë nëna ankohen për dhimbje të gjoksit. Vendosni një pikë mjaltë në kërthizë para se të flini, dhe do të mahniteni nga rezultati - Duration: 4:43. Konsiderohet si një nga shenjat e para të shtatzanisë. Shpesh, ethe, vjellje ose diarre. Kur dhimbjet e barkut konsiderohen normale? Gjatë trimestrit të parë janë normale dhe shoqërohen nga djegiet apo shpimet në fund të barkut. Stomaku i ngjason një qeseje muskulare që mund të mbajë gati në 4 kilogramë ushqime dhe lëngjes. Këshilla për vajza, si të humbisni virgjërinë pa dhimbje Publikuar më: 19:08 28-05-2018 Humbja e virgjërisë mund të tingëllojë si shumë e frikshme dhe mitet që janë krijuar rreth kësaj teme nuk ju vijnë shumë në ndihmë. Zakonisht dhimbja shfaqet pas një aktiviteti intensiv fizik. Java 24 Fillon te ndjesh kontaktimet Braxton Hicks. Unhealthy Nails are an equal opportunity condition - It affects the lifestyle of every victim it touches. Dhimbje të përbashkët në osteoarthritis ndodh pas tendosje fizike ose në fund të. Ju nuk jeni të lubrifikuar. Nuk kishte asnjë arsye për të mos mbetur shtatzënë, por thjesht nuk ndodhi, dhe kjo për një kohë e gjatë. ” , u përpoq të më jepte para dhe madje më kërcënoi. Kato ndodhin si rezultat i tërheqjes të ligamenteve lateral, që mbajnë mitrën. Decreased blood flow can be the result of smoking, poor diet, or even just getting older. Më shumë se 50 për qind e fëmijëve që raportuan dhimbje, përjetuan një çrregullim ankthi në moshë të re – krahasuar me më pak se 20 për qind të fëmijëve pa dhimbje të barkut. Gazeta Monitor është themeluar në vitin 2015 nga një grup gazetarësh. Për 13 vite gruaja kishte bërë vizita dhe ekografi, por mjekët asnjëherë nuk kishin vënë re ndonjë gjë. SI theksoj apendiksit. Mirembrema nena te dashura. Sipas Qendrës për Kontrollim dhe Parandalim të Sëmundjeve, kriza e infektimit të njerëzve nga 5 milion kg të mishit të bluar e cila kishte ndodhur në dhjetor të vitit të kaluar, tanimë ka marr fund, mirëpo paralajmërojnë se shumë njerëz ende mund të përdorin dhe janë të rrezikuar nga mishi i kontaminuar. Kishte dhimbje të forta në fund të barkut, gjinekologu tronditet nga ajo që i nxjerr nga mitra 8 Janar, 2019 Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Dhimbje në bark mund të jenë simptoma të një situate traumatike, si kuptimin psikologjik dhe fizik. prsh kisha nje pyetje kam dhimbje barku nga krahu i djathte me kte dhimbje kam shum vite e cila me kap 2ose tre her ne vit. Stomaku i ngjason një qeseje muskulare që mund të mbajë gati në 4 kilogramë ushqime dhe lëngjes. Jashtëqitja është mjaft e rëndësishem në jetën tonë. Ndonjëherë, prodhon valë dhimbjesh. Është vlerësuar se apendiksit akute kap rreth një milion njerëz në vit në vendin tonë. Dhembja e barkut anash në të djathtë, me kalimin e orëve, bëhet më e lokalizuar dhe më e fortë. Disa infektimi krimb, prania e gurëve në veshka gjithashtu duket e dhimbje në bark të drejtë. Jo vetëm fëmijët bëhen macet e ëmbla të ëmbla kur pjekin ëmbëlsira ose biskota. Barku në shtatzani forcohet shpesh, pra është një gjendje që mund ta hasë cdo nënë gjatë 9 muajve. Fëmija mund të ankohet se ka dhimbje barku në rast se provon një ndjenjë këputje, pafuqie, ka të përziera, i vjen për të vjellë, apo nëse ka dhimbje në një pjesë të trupit, që nuk është në gjendje ta përcaktojë mirë. Por ka mënyra për të lehtësuar dhimbjen e bebit. Në polpacionin e zonën e epigastriumit i sëmuri ka ndjeshmeri, gjuha e tij është e ngarkuar. Nëse fiken dritat e yjeve në flamurin e BE, në Ballkan do…. Por nëse këto dh. Stomaku duhet të zhduket, por si? Ju keni vuajtur për një kohë të gjatë nga fakti që stomaku juaj nuk është i sheshtë dhe se mbyllja e pantallonave shkakton probleme. Search torrents on dozens of torrent sites and torrent trackers. Por pothuajse cdo dy jave ose cdo muaj ne fundjave ajo kishte dhimbje barku te cilen e kalonte me qetesues. Kam dhimbje në fund të barkut në çdo moment edhe kur kryej marrëdhënie. Vetë dhimbjet e barkut nuk do t'ju ndalojnë që të mbeteni shtatzënë. Të gjithë e kanë përjetuar të paktën njëherë në jetë. Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Stomaku i ngjason një qeseje muskulare që mund të mbajë gati në 4 kilogramë ushqime dhe lëngjes. , dmth gjera qe rralle shihen ne femrat e shendetshme. Tre mujori i dyte: Nje oreks seksual qe shkon ne qiell… Me ne fund erdhi rikthimi ne. Ne vendet ne zhvillim, guret e vezikes jane te zakonshem tek femijet, shpesh per arsye te dehidratimit, infeksionit dhe dietes me pak proteine. Kam dhimbje ne fund te barkut dhe me se shumti kur zgjohem ne mengjes me duket sikur kur te. Gazeta Monitor është themeluar në vitin 2015 nga një grup gazetarësh. • Infeksione te. "A jane normale dhimbjet e barkut ne shtatzani"? Në pritje të ëmbël A ngelet femra shtatzanë ne pozicionin sipër? Bebi Gjate Javes se 20 te Shtatzanise (me perkthim ne shqip. Nëse dhimbja zgjat më shumë se 3 ditë duhet patjetër të konsultoheni me mjekun. Simptomat e këtij dëmtimi përfshijnë gjakderdhje, dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale dhe dhimbje në pjesën e poshtme të barkut. Çfarë i ndodh fëmijës gjatë seksit në shtatzani. Kurse problemi im eshte ky, une jam ne muajin e 4 te shtatzanise, shtatzani me binjake, kam filluar te kem dhimbje ne fund te barkut e kjo si rezultat i peshes se dy bebeve qe i kam po me bejne shtypje ne pjesen e kombilikut, me propozuan qe te mbaj "shok" cka me propozoni a eshte mire apo jo qe ta mbaj ate, dua te them mos eshte gje me rrezik?. Ndodhin shpesh gjatë shtatzanisë e sidomos nga muajt 4-6. Oreks dhe shtim ne peshe. Midis frikave te ndryshme qendron edhe ajo qe mund t`i besh keq femijes. Janë dhimbje të mprehta dhe me lëvizjet e ndryshme p. Gjatë fundit të shtatzënisë, shumë gra ankojnë për dhimbje në fund të barkut, në rrëzë të kofshëve. Duhani në shtatzani, “mëkat” i madh Gjatë shtatzanisë, kur pinicigare, këtë gjë e bën edhe fëmija juaj që nuk ka lindur akoma. pËr herË tË parË nË shqipËri - trajtim modern dhe pa ndËrhyrje kirurgjikale i tumoreve nË mitËr (fibromave) embolizimi i arteries uterine vjen me teknikat mË tË avancuara tË trajtimit pranË spitalit gjerman. Për ne nuk ka rëndësi vetëm ngjarja, por të gjitha shkaqet që e bëjnë që ajo të ndodhë. Arsyeja pse shkencëtarët ende nuk dinë shkaktarin e kësaj është mungesa e studimeve. Një 51-vjeçare në Itali ka shpëtuar për mrekulli nga vdekja. • Infeksione te. Kontaktoni me doktorin tuaj nëse dalloni enjtje në fytyrë apo rreth syve, entje më të madhe te duart apo entje të menjëhershme te këmbët, shtese te madhe ne peshe. Jeta e zonjës Wang ishte krejtësisht e parregulluar: ajo ngrihej herët, nuk hante mëngjes dhe konsumonte ushqime të yndyrshme gjatë gjithë ditës. Ishte ne aferzi te vezores se majt. Gruaja në fjalë kishte vite që vuante nga dhimbjet në fund të barkut, por e kishte neglizhuar, derisa dhimbjet u bënë të padurueshme. Dhimbje e legenit. Eksperti Kim Jones tregon se si të qetësojmë simptomat. This video is unavailable. Java 24 Fillon te ndjesh kontaktimet Braxton Hicks. PirateBay proxies, RARBG unblocked and more torrent proxies. Fajësohen disa ushqime të veçanta si lakra, brokri, çokollata, qepa, dhe qumështi i lopës, që mund të shpien deri te krizë kolike te bebja. Nevoja për gjumë, rritja në peshë, fryrja që ndihet në fund të bark, rritja e dëshirës për ndonjë ushqim të caktuar, janë shenja te shtatzanise apo simptoma te ciklit menstrual? Shpesh gruaja mund të ngatërojë sindromën premenstruale (para ciklit menstrual) me shenjat e shtatzanisë. Pershendetje si jeni nena? Shpresoj te me ndihmoje ndonjera nga ju, a eshte dicka e rrezikshme gjate shtatzanise dhembja ne fund te barkut? Bej gjume jo te rehatshem, shpina me kurrizin dhimbje shume, java 7 e shtatzanise? Ju pershendes, kaloni mire te gjitha e flm shume. Fëmija mund të ankohet se ka dhimbje barku në rast se provon një ndjenjë këputje, pafuqie, ka të përziera, i vjen për të vjellë, apo nëse ka dhimbje në një pjesë të trupit, që nuk është në gjendje ta përcaktojë mirë. Ne kete rast këshillohet qëndrimi shtrirë, veçanërisht në krah të majtë. Qetesohem vetem me uje te ngrohte. jam vizituar shum her i kam ber te gjitha dhe skaner nje doktor me tha se ke dhjamthin disa te tjer me thon se problemi esht tek zorra e trash e cila fryhet dhe krijon dhimbje dua dhe nga ju nje per. Sipas mjekëve nuk është situate e rrezikshme, megjithatë ka disa raste kur nevojitet të kontrolloheni nga mjeku. Por keto dhimbje nese jane vetem te ndjeshme ne anen e djathte mund te jene sinjal i nje apandesiti, pankreasi, helmim, shtatezani ektopike, epatit viral, gastrit, veshkat, ulçera ne stomak, intolerance ndaj qumeshtit dhe produktet e tij, infeksion urinar. Dhimbja e barkut mund të jetë e butë ose e rëndë. Dhimbje në vezore shkaktuara nga anomalitë e organeve dhe sistemeve të tjera Dhimbje në vezoreve nuk gjithmonë ndodhin drejtpërdrejt në trup. - Dhimbje e papritur në pjesën e sipërme djathtas të barkut, shoqëruar me marrje mendsh. Në fakt nuk do jeni në gjendje të dalloni nëse jeni shtatzënë apo jo, sepse nuk janë aktivizuar shumë hormone të shtatzanisë që mund të japin efektet. Të qëndrosh drejt dhe të vendosësh drejtë karrigen dhe tavolinën është piknisja e një shëndeti të mirë, duke u pasuar me zgjatjen e muskujve të barkut për pak sekonda apo ngritja e thjeshtë e cila relakson muskujt. Ju mund të aplikoni akull. Dhembja e barkut fillon rreth kërthizës e pas disa orësh zhvendoset poshtë në krahun e djathtë. Që nga dieta e varfër, gurët në veshka e deri te helmimi nga ushqimi, ja pse shfaqen dhimbjet Dispepsi, dhimbje ose një ndjenjë diskomforti në pjesën e sipërme të barkut. Dhimbje akute nën brinjë në të majtë, yrrydyruyuschaya në rajonin e mesit, i shoqëruar nga dhimbje barku i veshkave, sidomos nëse ndjenja është pothuajse e pamundur që të durojnë pa anestezi. (Shënim: Së pari ekzaminoni fëmijën te mjeku i saj për t’u siguruar se nuk ka ndonjë problem tjetër mjekësor ose problem me të ushqyerit që e shkakton të qarët. Mbas 5 ditesh me erdhen mestruacionet,me dhimbje ne bark e gjoks. Dhimbjet në fund të barkut gjatë shtatzënisë, Nuk keni pse te shqetësoheni zakonisht janë normale. Meqenëse ekzistojnë shumë arsye që shkaktojnë dhimbje të fundbarkut është shumë e rekomanduar që të konsultoni një doktor për të buluar shkakun e saktë të problemit. Sot eshte dita e 5 dhe vazhdoj te kem serisht gjakderdhje,qe ne fillim si kam pasur te shumta,dhe si me gjak te mpiksur. Dhimbja në fund të barkut është e zakonshme dhe shpesh shërohet lehtësisht. jam gati 18 vjeqare,kam nje problem,desha te ju pyes a ka mundesi te prishet virgjeriteti nese hyn gishti ne vagin vetem fillimi i gishtit,po detajet sme kujtohen se ka ndodhur shum koh me par po e di se as gjakderdhje skam pasur e as dhimbje,por tani dua te kem nje mardhenie po kam frik se ndoshta jam qvirgjeruar. Janë dhimbje të mprehta dhe me lëvizjet e ndryshme p. Dhimbjet zakonisht fillojnë përnjëherë dhe mund të ketë apo mos të ketë gjakderdhje. Kanceri i mëlçisë shkakton gjithashtu dhimbje në shpinë. Desha te pyes te nderuar anetar se a mundeni te me ndihmoni ne lidhje me DHIMBJE NE KERTHIZE, dhe po me del pak lenge(si uje) prej saj si dhe me kundermon pak. Më shumë se 50 për qind e fëmijëve që raportuan dhimbje, përjetuan një çrregullim ankthi në moshë të re - krahasuar me më pak se 20 për qind të fëmijëve pa dhimbje të barkut. Inflamacioni në stomak ka zgjatur për një kohë të gjatë. Gjithashtu qetësuesit natyralë si çaji i kamomilit mund të ndihmojë në zvogëlimin simptomave. Apendiciti akut karakterizohet nga një dhembje e fortë dhe e papritur në fund të barkut në anën e djathtë të tij. Gjithashtu edhe zmadhimi i uterusit do të ushtrojë presion mbi organet e tjera duke shkaktuar këto kontraksione. What marketing strategies does Stetoskopi use? Get traffic statistics, SEO keyword opportunities, audience insights, and competitive analytics for Stetoskopi. Lloji 1 : Një dhimbje konstante e fortë në anën e djathtë nën brinjë që mund të rrezatojnë në qendër të shputës. Ku postim i tij vjen një orë para një tjetri, ku ai vet tha se “gjuha e tillë e përdorur nga kirurgu në Siptalin e Prizrenit ndaj pacientes në dhimbje është e papranueshme”. Gruaja do të karakterizohet nga dhimbje të barkut, mund të jetë një gjakderdhje pak. * Zorra ngjitëse e cila gjendet në anën e djathtë të barkut. Në rastin e dhimbjes së barkut në të djathtë gjatë shtatzanisë duhet të merren parasysh disa dukuri. Miomektomia me histeroskopi mund te shkaktoje edhe aderenca ne brendesi te mitres (sineki) per te cilat mund te jete e nevojshme nje tjeter histeroskopi. Dhimbjet më të zakonshme janë në mes, në fundin e barkut, ose në njërën anë të fundit të barkut. Dhimbjet e shkaktuara nga zorrët. Zakonisht dhimbja abdominale (e barkut) nënkupton dhimbjen që vjen nga organet që ndodhen në zgavrën e barkut, të cilat përfshijnë stomakun, zorrët, mëlçinë, fshikëzën e tëmthit, pankreasin dhe shpretkën. Dhimbje në osteoarthritis zakonisht shfaqet në hip dhe gju nyje, dhe pa ndonjë shenjë e inflamacionit. Çfarë i ndodh fëmijës gjatë seksit në shtatzani. – Dhimbje apo krampe te fundit te barkut. Konsiderohet si një nga shenjat e para të shtatzanisë. Kjo hematoma ne uterus mund të zbulohet edhe tashmë në fund te lindjes. Një nga shenjat e hershme dhe të vazhdueshme të pengimit të zorrëve - dhimbje të barkut. Çokollata e zezë E keni pyetur ndonjëherë veten pse kërkoni. Këto janë shenja të përgjithshme të apandesitit të shoqëruara edhe me shenjat e tjera si ethet apo dhimbjet në fund të barkut, djathtas. ) Provoni probiotikët. Fillimisht gjinekologu mendoi se brenda mitrës së saj mund të kishte ngecur ndonjë tampon, por në të … Artikulli i plotë ». -Dhimbje ne fund te barkut,dhe dy tri dite para ciklit nje nervoz shume e madhe,nje karakter krejt tjeter per dy tri dite-Dhimbje ne fund te shpines-Vesi non stop ne kry qysh spo muj me gjet fatin-Nese ndegjon per diken te afert qe eshte feju te kaplon nje merzi shume e madhe,etj,etj. Duhani në shtatzani, “mëkat” i madh Gjatë shtatzanisë, kur pinicigare, këtë gjë e bën edhe fëmija juaj që nuk ka lindur akoma. Kapsllëku shkakton fryrje të barkut, por gjithashtu mund të sjellë dhimbje, frustrim dhe ankth. Më poshtë do të lexoni të gjitha arsyet se përse ajo mund të jetë e dhimbshme për femrën. Kjo do te thote qe ne nje femer qe nuk ka simptoma (dhimbje, rrjedhje te parregullta gjaku, etj), dmth ne nje femer qe ndiehet mire, EKO-ja. Kur dhimbjet e barkut konsiderohen normale? Gjatë trimestrit të parë janë normale dhe shoqërohen nga djegiet apo shpimet në fund të barkut. jam vizituar shum her i kam ber te gjitha dhe skaner nje doktor me tha se ke dhjamthin disa te tjer me thon se problemi esht tek zorra e trash e cila fryhet dhe krijon dhimbje dua dhe nga ju nje per. Miss alli sets se chan Website Cardpostage. Jashtëqitja është mjaft e rëndësishem në jetën tonë. Më pas ajo nis të bjerë. Dhimbje që dalin në bark të majtë e sipërme tregojnë sëmundje të zorrëve, mëlçisë, shpretkë, stomak, diafragmë. Nje nga shenjat qe shfaqet gjate 7 diteve te para mbas konceptimit dhe qe mund te zgjasi deri ne 15 diteshin e pare jane humbje te vogla te cilat ndodhin per shkak te ngulitjes se sembrionit ne membranen e mitres. Përshëndetje JoTabu! Jam një vajzë 23 vjeçe. Dhimbje në krye të barkut në shtatzëni. Drejtori ushqimor i Healthista, Rick Hay, ka sugjeruar një trajtim të thjshtë pë PMS - magnezin. Megjithate tek femrat kjo dhimbje eshte shpesh shenje e nje kisti ne miter. Shumë prej nesh vajza, e kanë përjetuar atë në një kohë ose në një tjetër: një dhimbje të fortë në fund të barkut! Shpesh herë, kjo dhimbje vjen me periudhat tona (datën kur presim periodat), dhe nëse jemi me fat, një ilaç për qetësim ose shishe me ujë të nxehtë bën magjinë duke na lehtësuar. Ne kete rast këshillohet qëndrimi shtrirë, veçanërisht në krah të majtë. Me shumë mundësi dhimbjet tuaja janë si pasojë e zgjerimit të muskujve dhe lidhëseve të mitrës. Çfarë i ndodh fëmijës gjatë seksit në shtatzani. Rritja e peshes se barkut dhe pesha e rritur e trupit te shtatzenes, shkakton shtypje te disqeve midis vertebrave, qe ndajne nje verteber nga tjetra, duke shkaktuar dhimbje. TRajtimet perfshijen ilace dhe kur njerzve me PKD nuk i funksionojne me veshkat dialize dhe transplant veshkash 14. Dhimbje Shfaqja podrebernoy në anën e djathtë të barkut mund të jetë një shenjë e hepatitit. Kur është bosh, stomaku është i mbledhur dhe pas konsumit të. Plotësisht pa dhimbje. Harta e dhimbjeve të barkut që ju tregon se çfarë sëmundje keni kështu nëse ndieni dhimbje këtu mund të bëhet me redaksine Tone me ane te postes. Ju ndoshta zbuloni se edhe disa prej ushqimeve qe ju kane pelqyer me pare tash befas jane te neveritshme.